Arama Sonuçları

 
Arama Kriteri: Mevlana 15 adet içerik bulundu

Ekrem Demirli: "En Yüksekte Olacak Ses, Hz. Peygamber'in Sesidir"

Sonpeygamber.info / Röportajlar / Röportaj: Ruhan Umut

Prof. Dr. Ekrem Demirli’yi kuruculuğunu yaptığı Klasik Düşünce Okulu’nda ziyaret ettik. Klasik Düşünce Okulu’na ev sahipliği yapan Üsküdar’daki İskender Baba Tekkesi’nde, Mevlâna’nın ölüm tasavvuru, şeb-i arus ve Hz. Peygamber konulu bir söyleşi gerçekleştirdik.

devamını oku 13.03.2017, Pazartesi

Mevlid'i Farklı Okumak

Peygamber'in bütün hayatı gibi "mevlid"ini de iyi okumak gerekir. Mevlid, yalnızca kutlu bir doğumun habercisi olarak kalmamalı; Peygamber'in yaşam tecrübesini, bir peygamber olmasına rağmen kul olma yolunda verdiği emek ve mücadeleyi hatırlatmalı. 

devamını oku 10.12.2016, Cumartesi

Dost İslam'a Hizmet Ödüllerinde Konu Peygamber Sevgisi

Sonpeygamber.info / Güncel / sonpeygamber.info

Mevlid Kandili’nin Şeb-i Arus ile aynı haftaya denk gelmesi vesilesiyle, “Hz. Mevlâna’da Peygamber Sevgisi” başlıklı Sempozyum ve 13. DOST İslâm’a Hizmet Ödülleri takdim töreni 15 Aralık günü Konya’da gerçekleştirilecektir.

devamını oku 28.11.2016, Pazartesi

Ramazan'da Eski Şeyler Yapalım

Dosyalar / Ramazan ve Bayram / Fatma Bayram

Ramazan ayının her teşrifinde var oluşumuzun bir parçasını yeniden inşa ederiz. Bu ayda bize değer katacak tüm güzel davranışları artırmaya çalışırız. Bir yandan da biliriz ki bir amelin kendi başına güzel olması yetmez kabul olması için..

devamını oku 08.07.2013, Pazartesi

Nebevi Bulut

Yer değiştiren bulut kümelerini izlemeye daldığım yine böyle bir anda, havada sanki ezelden beri asılı duran bir bulutla karşılaşmıştım. Hicaz’a yaklaşmak üzereydik.

devamını oku 20.09.2012, Perşembe

Sonpeygamber Çocuk Sayfasından Bal Gibi Röportaj

Sonpeygamber.info Çocuk Sayfası özgün, renkli çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sonpeygambercocuk.info bundan sonra minik takipçilerinin merak ettiği kişileri sayfasına taşıyor.

devamını oku 17.01.2011, Pazartesi

Mutlak Güzellik…

Güzelin kim olduğunu ne vakit unuttuk, ya güzelliğin neliğini ne zaman?.. Bir yük oldu ömür, kovunca güzeli hayatımızdan; ve güzellik küsüp gitmişti, ömür bir yük oldu. Güzellik ruhlarda perveriş içindeydi, güzellik gönülde alışveriş içindeydi.

devamını oku 25.05.2010, Salı

"Her Yönetmen Zamanı Bir Başka Mühürler"

Sinemayı sadece o alanda değil, hiçbir alanda kullanamadığımızı söyleyebiliriz. Biz kültür alanında büyük bir kırılma yaşamış bir ülkeyiz. Batı dünyasında sinemayı destekleyen önemli unsurlar var.

devamını oku 07.01.2010, Perşembe

İslam Dünyası Bir "Çağrı" Daha Yapacak mı?

2004'ten beri Kanada'da Muslimfest adı altında bir festival düzenleniyor; festivalin sinema bölümü, kendini İslamî değerleri sınıraşırı uzama ve kendisine ‘evrensel' diyen bağlama  taşımakla yükümlü ve memur kılmış her düzeyden film için

devamını oku 07.01.2010, Perşembe

İlk Tarikat Piri Hz. Peygamber'dir

Günümüz dünyasında İslam'ın ve Hz. Peygamber'in gerek ifade ediliş biçimi gerekse de tarihsel mirasın yorumu konusundaki tartışmaların yoğunlaştığı odak noktalardan biri de tasavvuf.

devamını oku 25.12.2009, Cuma