Kullanım Koşulları

 

Sonpeygamber.info Web Portalı Kullanım Koşulları

 1. Sonpeygamber.info web portalının tüzel kişiliği Meridyen Destek Derneği’ne aittir. Portalla ilgili her türlü resmî ve hukuki konuda Meridyen Destek Derneği yetkilidir.
 2. Sonpeygamber.info web portalı içeriği, alanında uzman akademisyenlerin çalışmaları ile oluşturulmuş, ilmî bir zemine dayanmaktadır.
 3. Daha önce başka yerlerde yayınlanmış olan yazılara kaynak belirtilerek sitede yer verilebilir.
 4. Yazıların içeriğinden yazarları sorumludur.
 5. Sonpeygamber.info web portalında yer alan yazılar kaynak gösterilmeden ve izinsiz olarak kullanılamaz.
 6. Sonpeygamber.info web portalında yer alan multimedya (sesli ve görsel) içerikler hiçbir şekilde alıntılanamaz. (Özel kullanım için yazılı izin talebinde bulunulmalıdır.)
 7. Siteye gelen sorular "Uzmanına Sor" köşesinde ilgili sorumlu-uzman kişi tarafından cevaplanır. Cevaplara Sonpeygamber.info’nun herhangi bir katkısı/müdahalesi olmaz.
 8. Sitedeki duyuruların içeriğinden Sonpeygamber.info sorumlu değildir.  Duyurular yalnızca haber amacı taşır.
 9. Sayfada yer alan linkler ayrı bir pencerede açılır. Harici linklerin içeriklerinden Sonpeygamber.info sorumlu değildir.
 10. Sonpeygamber.info web portalının görsel tasarımı özel olarak yaptırılmıştır. Sayfanın görsel tasarımı başka hiçbir dijital platformda kopyalanamaz, taklit edilemez.
 11. Sonpeygamber.info web portalı 5651 sayılı BİLİŞİM ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENME KANUNU kapsamında gerekli yasal yükümlülükleri yerine getirir.

Günün Hadisi

-315عَنْ أَبِى مَسْعُودٍ الأَنْصَارِىِّ قَالَ جَاءَ رَجُلٌ إِلَى النَّبِىِّ -صلى الله عليه وسلم- فَقَالَ إِنِّى أُبْدِعَ بِى فَاحْمِلْنِى فَقَالَ « مَا عِنْدِى ». فَقَالَ رَجُلٌ يَا رَسُولَ اللَّهِ أَنَا أَدُلُّهُ عَلَى مَنْ يَحْمِلُهُ فَقَالَ رَسُولُ اللَّهِ -صلى الله عليه وسلم- « مَنْ دَلَّ عَلَى خَيْرٍ فَلَهُ مِثْلُ أَجْرِ فَاعِلِهِ »
Ebû Mes‘ûd el-Ensârî (ra) şöyle rivayet etti:
Bir adam, Hz. Peygamber (sav)’e gelerek, “Benim hayvanım helak oldu, bana bir binek hayvanı ver!” dedi.
Efendimiz, “Bende yok!” buyurdu.
Bunun üzerine bir başka adam: “Yâ Rasûlullah! Ben ona binek hayvanı verecek kimseyi gösteririm!” dedi.
Rasûlullah (sav) “Hayra vesile olan kimse, hayrı yapan kimsenin sevabına nail olur.” buyurdu. (Müslim, İmare 5007)

Sonpeygamber.info'yu Takip Edin