Sonpeygamber.info
Güncel
 

Siyer Vakfından Tez Değerlendirme Projesi

Siyer Vakfı, son yıllarda artış gösteren akademik siyer çalışmalarının nitelik açısından değer kazanması için “Lisansüstü Siyer Tez Değerlendirme Toplantıları Projesi”ni hayata geçiriyor.

Yapılan planlamaya göre proje, çalışmalarını Siyer alanında yoğunlaştırmış akademisyenler ile tez hazırlama döneminde olan lisansüstü öğrencileri bir araya getirerek iki gün süresince yoğun bir çalışma programı şeklinde işleyişini sürdürecek. Birer gün ayrılacak olan yüksek lisans ve doktora oturumlarında her bir öğrencinin sunumunun akabinde değerlendirmeye geçilecek ve katılımcı hocalar, ele alınan tezi usûl, içerik, kaynak ve süreç gibi yönlerden değerlendirerek görüş ve önerilerini paylaşacaklar. Bir sonraki toplantıya kadar öğrencinin takip etmesi gereken yol haritası çizilecek ve böylelikle tez çalışmasının, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde hedefine ulaşması sağlanacak.

İlki 3-4 Kasım 2016 tarihlerinde Siyer Vakfı çatısı altında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Siyer Tez Değerlendirme Toplantısına altı akademisyen ve on bir lisansüstü öğrencisi iştirak edecek. Projenin verimliliğini artırmak ve toplantıların daha fazla sayıdaki öğrenciye yol göstermesi amacıyla, organizasyona kayıt yaptıran lisansüstü öğrencilerin de oturumları takip etmeleri mümkün olabilecek. 

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.