Kültür Sanat
 

Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödül Töreni

Meridyen Derneği tarafından Sonpeygamber.info Projesi kapsamında tertiplenen ve bu yıl yedincisi takdim edilecek olan “Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödülleri” sahiplerini buluyor.

Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödülleri’nde makale, yüksek lisans ve doktora kategorilerinde yarışmaya başvuran adayların eserleri, Prof. Dr. Ahmet Yücel, Prof. Dr. Tahsin Görgün, Prof. Dr. Adnan Demircan, Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Prof. Dr. Adem Apak gibi alanlarında yetkin isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilip ödüllendirildi.

Diğer yandan ilmî mesailerini adayarak bu sahaya önemli katkılar sunmuş isimlere de önceki yıllarda olduğu gibi Hadis ve Sîrete Hizmet Onur Ödülü ile Hadis ve Sîrete Hizmet Meridyen Özel Ödülü takdim edilecek. Törende ayrıca devasa bir kapsama sahip olan Hadis Veritabanı Projesi’nin de takdimi ve tanıtımı yapılacak.

VII. Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 12:00’de Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Hadis ve Sîret Ödülleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.