Arif Ergun'dan Namaz Resimleri Sergisi

Son yıllarda toplumdaki namaz bilincini ve duyarlılığını arttırmaya yönelik etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor. "Resim çok önemli ve etkili bir mesaj dilidir" diyen ressam Arif Ergun, iki yıldır hazırladığı 42 yağlı boya tabloyu sanatseverlerin beğenisine sunacak. 

Tarihte namazlarıyla ünlü maneviyat büyüklerinden zor şartlarda kılınan namazlara kadar önemli olayları bir resim karesinde özetleyen Ergun, tablolarına ilginç isimler verdi. Bunlar arasında Abbad bin Bişr'in, Hatem bin Asam'ın, Urve bin Zübeyir'in, Bediüzzaman Said Nursi'nin namazları olduğu gibi, "savaşta namaz", "Çanakkale'de namaz", "yoğun bakımda namaz", "çatıda namaz", "kar üstünde namaz" gibi isimler de var.

Image Sanatçının görevinin hayattaki güzellikleri tabloya aksettirmek olduğunu belirten ressam Arif Ergun, "Maalesef bugüne kadar namaz resmin konusu olmamıştır" diyerek şöyle devam etti:

"Resimlerimi yaparken tamamen gerçek olaylardan hareket ettim. Her yerde, her şartta namaz kılmaya çalışan insanların oluşturduğu güzellik tablolarını resmettim. Belki kimi insanlar tabloları görünce bir kısmına çok şaşıracaklar. Ama birçok kimse de kendi hayatından veya çevresinde gözlemlediği kimselerden izler bulacak."

Arif Ergun'un "Namaz Resimleri Sergisi", Cumartesi günü saat 14.00'da açılacak. İstanbul Çemberlitaş'ta bulunan Birlik Vakfında sergilenecek olan namaz resimleri, 19 Nisan'a kadar 09.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.