Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Bir Büyük Ödül Daha Aldık

8 Mart 2012 Perşembe Sonpeygamber.info / Güncel


  

Malezya’nın başkenti Kuala Lampur’da 5-8 Aralık 2011 tarihleri arasında düzenlenen Birinci Uluslararası Müslüman PR (Halkla ilişkiler) Uzmanları Kongresi’nde (1st Global Congress for Muslim Public Relations Practitioners)  Sonpeygamber.info projesi “Global Müslüman PR  Üstün Başarı Ödülü”ne layık görüldü. Meridyen Derneği Başkanı H. Hümeyra Şahin’in “Bir PR İncelemesi: Sonpeygamber.info ” başlıklı tebliği ile katıldığı kongrede Meridyen Derneği, dünya çapında PR alanında yaptığı önemli katkılarından dolayı ödüllendirildi.

 

Uluslararası Malezya İslam Üniversitesi ve çeşitli PR kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği “İslam Ülkelerinde PR (Halkla ilişkiler) Pratikleri; Geçmiş, Bugün ve Gelecek Trendleri” temalı kongreye Amerika, İngiltere, Arabistan, İtalya, İran, Endonezya, Çin, Katar ve İsviçre’den alanının uzmanları katıldı.

Uluslararası Müslüman PR Uzmanları Derneği (IAMPRC) Başkanı Prof.  Dato Sri Dr. Syed Arabi Idid’in “Sadece Malezya için değil, tüm dünya için PR endüstrisi tarihinde bir dönüm noktası” şeklinde tanımladığı etkinlik Malezya Ticaret ve Endüstri Bakanı ve çok sayıda seçkin ismin katıldığı bir törenle açıldı.

Idid’in “Dünyada ilk olan bu etkinlik, Müslüman ve gayrimüslim PR uzmanlarını, yüz yüze iletişimi geliştirmek ve İslam dünyası içindeki büyük potansiyeli arttırmak için buluşturdu” dediği organizasyonun ana konuşmacısı Newyork merkezli Cordoba Initiative’in  Başkanı Feisal Abdul Rauf oldu. Dünyada Müslümanlar hakkındaki algılar ve bu algıların değiştirilmesi konusunda neler yapılabileceğini anlatan Feisal Abdul Rauf, Müslümanların karşı karşıya kaldığı sorunları örneklerle ele aldığı konuşmasında ayrıca Müslümanların perspektifinden PR konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirilen etkinlik iki gün boyunca yapılan paralel oturumlarla devam etti. ‘’İletişimde Etik Kodlar”,  “Farklılıkta Birlik için PR Stratejileri”, “Müslüman Dünyada PR Danışmanlık Potansiyeli”, “Müslüman Ülkelerde PR Eğitimi”, “Yeni Medya ve Müslümanların İmaj ve İtibar Problemleri”, “PR Perspektifinden Kaos, Çevre ve İnsan İlişkilerine Yeni Anlamlar’’ başlıklı oturumlarda çok sayıda akademisyen, PR uzmanı ve girişimci tebliğ sundu. Meridyen Derneği Başkanı Hümeyra Şahin ve Sonpeygamber.info editöryasından temsilcilerin katıldığı kongrede Hümeyra Şahin, Müslümanlar hakkında olumsuz önyargıların olduğu bir dünyada Müslümanların kendi imaj ve algılarının değiştirilmesi konusundaki çabalarının önemli olduğuna vurgu yaparak, Sonpeygamber.info projesi aracılığıyla karikatür krizi ile İslam Peygamberi hakkında oluşan yanlış bilgileri ortadan kaldırmaya katkıda bulunma gayretinde olduklarını söyledi.

 

Sonpeygamber.info Projesine İkinci Uluslararası Ödül

Meridyen Derneği, yürüttüğü diğer sosyal sorumluluk projelerinin yanında, Sonpeygamber.info web yayıncılığı ile son yıllarda öne çıkmıştı. “Global Müslüman PR Üstün Başarı Ödülü”ne layık görülen Sonpeygamber.info, 2008 yılında da Al-Mahabba Ödülleri’nde “Dünyada Hz. Muhammed (sav) ‘i En İyi Anlatan Kitle İletişim Aracı Ödülü”nü almıştı. (Al-Mahabba ödüllerinin detayları için lütfen tıklayın. )