Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan'ınImageGerek eserleriyle bu sahadaki çalışmalara yön vermiş ve gerekse de hayatını bu alanlardaki çalışmalara adamış mümtaz şahsiyetlere vefa borcunu ödemek amacıyla Sonpeygamber.info'nun her yıl düzenli olarak takdim etmeyi hedeflediği Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü bu yıl okurlarımızın büyük bir çoğunluğunun tercihi doğrultusunda Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan'a layık görüldü.

İsmail Lütfi Çakan'a ödülü ise 11 Nisan akşamı Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreninde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raşit Küçük tarafından takdim edildi.

Halka yönelik yaptığı çalışmalarının yanında akademik literatüre de hayli zengin ve özgün katkılarda bulunan Prof. Çakan, şimdiye dek alana hizmet eden birçok öğrenci de yetiştirdi. Kaleme aldığı çok sayıda eserle kendine has bir kütüphane oluşturdu. Özellikle Hadis Usûlü ve Hadis Edebiyatı adlı eserleri araştırmacıların başucu kitapları haline geldi kısa zamanda. İsmail Lütfi Çakan halka yönelik kaleme aldığı çok sayıda eseriyle de Hz. Peygamber'i kitlelere tanıtma konusunda büyük hizmetlere imza attı. Ayrıca uzun zamandan beri düzenli olarak Göztepe Gözcübaba Camii'nde sürdürdüğü dersleriyle yediden yetmişe birçok kimseyi Hz. Peygamber'in yaşayan mirası olan hadislerle buluşturdu ve buluşturmaya devam ediyor.