Arama Sonuçları

 
Arama Kriteri: hadis ve siret 25 adet içerik bulundu

Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri Tez Yarışması

Sonpeygamber.info Web Portalı tarafından düzenlenen Hadis ve Siret Araştırmaları Yarışması Tez Dalı için başvurular kabul edilmeye başlandı.

devamını oku 25.08.2016, Perşembe

Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri

Yayın hayatına başladığı günden bu yana sanal dünyada büyük bir boşluğu doldurduğu belirtilen Sonpeygamber.info Web Portalı, hadis ve siret  alanlarında yapılan çalışmalara da çeşitli projelerle katkıda bulunmayı hedefledi.

devamını oku 18.07.2015, Cumartesi

5. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kurulduğu günden bu yana Hz. Peygamber hakkındaki dini, akademik ve kültürel birikimi çağın etkin iletişim aracı internet yoluyla tüm dünyaya taşımayı hedefleyen Sonpeygamber.info Web Portalı “Hadis ve Siret Ödülleri”ni sahipleriyle buluşturdu. 

devamını oku 20.04.2013, Cumartesi

Hadis ve Siret Ödülleri'nde 2012-2013 Dönemi

Meridyen Derneği tarafından...

devamını oku 01.07.2012, Pazar

Prof. Dr. Mustafa Fayda: Siyer ve Kur'ân İç İçedir

Sonpeygamber.info / Güncel / Sonpeygamber.info

“Rasûl-i Ekrem’in Kur’ân-ı Kerim’in muhtevasında geniş bir yer tuttuğunu fark eden sahabe nesli, O’nun hayat ve şahsiyetini tanıyıp bilmenin Kur’ân’ı daha iyi anlamak ve öğrenmek için şart olduğunu idrak etmiştir. Bunun sonucunda onların siyere dair haber ve rivayetleri tefsir kitaplarına yansımış..

devamını oku 15.04.2011, Cuma

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay: Bu Çalışmalar "İkinci Tebliğ Dönemi"ni Yaşatıyor

Ertuğrul Günay Hadis ve Siret Ödülleri Töreni'nde önemli mesajlar verdi. Hz. Muhammed (sav)'in daha yola çıkarken kadın, çocuk ve ırk ayrımı olmayacağını, tüm insanların eşit olduğu mesajını ilk inananlarıyla doğrudan ortaya...

devamını oku 11.04.2011, Pazartesi

4. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Akademik / Hadis ve Siret Ödülleri / Sonpeygamber.info

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Hadis ve Siret Araştırmaları Yarışması”nda ödüle layık görülen isimler 9 Nisan 2011 Cumartesi günü Yıldız Sarayı Çit Kasrı’nda IRCICA’nın katkılarıyla...

devamını oku 10.04.2011, Pazar

Sonpeygamber.info Genel Yayın Yönetmeni Fatma Ekinci'den İyi Haberler Var!

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödül Töreni için geri sayım başladı. Sonpeygamber.info Genel Yayın Yönetmeni Fatma Ekinci Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü ile ilgili yapılan son çalışmaları Dost Tv’ye anlattı. Fatma Ekinci’nin konuyla..

devamını oku 01.04.2011, Cuma

 

Kategoriler