Sonpeygamber.info
Güncel
 

Camiler Kitapla Buluşturacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından  camileri hayatın merkezine taşımak amacıyla her yıl Ekim ayı başında kutlanan Camiler Haftası’nda bu yılki tema Cami ve Kitap olarak belirlendi.

Başkanlık’tan yapılan açıklamada bu temanın, toplumda kitap konusunda bir farkındalık oluşturmak ve okuma alışkanlığını yaymak gibi amaçlarla seçildiği belirtildi. 7 Ekim 2016 tarihine dek birtakım etkinliklerle kutlanacak olan Camiler Haftası dolayısıyla yayımlanan Cuma Hutbesi’nde de konuyla ilgili şu vurgulara yer verildi:

Bugün İslam dünyası olarak içinden geçtiğimiz, tarihimizin en zorlu sürecinin temelinde bilgisizlik, cehalet ve taassubun olduğu açıktır. Kitapla aralarına mesafe koyanlar, hakikati insanların elinde görmeye başlamakta, şahısları hakikatin yerine ikame etmektedirler. Oysa bizlere düşen, insan, medeniyet, kâinat ve düşünce merkezli okumalar yapmaktır. Kitaptan doğruyu, adaleti, ahlakı, fazileti öğrenmektir. Kitabın bilgisiyle donanmaktır. Kitap vasıtasıyla var oluşumuzun gaye ve hikmetini kavramaktır.

Camiler Haftası münasebetiyle düzenlenecek organizasyonlar hakkında detaylı bilgi için http://camilerhaftasi.diyanet.gov.tr adresine başvurabilirsiniz.

Sonpeygamber.info Çocuk Sayfası’ndan Göz Alıcı Bir Çalışma

Minik takipçileri için birbirinden renkli çalışmalar sunan Sonpeygamber.info Çocuk Sayfası’nın hazırladığı Dünya Camileri albümünü de aşağıda bulabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından İslam mimarisinin seçkin örneklerini anlatan bu çalışmayı da çocuklarınızla paylaşmayı unutmayın.

 
 
 

 
 
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.