Siyer
Online Siyer Platformu
 

Online Siyer Platformu'na Kayıtlar Başladı

Meridyen Destek Derneği'nin Online Siyer Platformu projesi, İslam Tarihçisi Prof. Dr. Adnan Demircan’ın direktörlüğünde siyer sahasının temel meselelerini tartışmaya devam ediyor.  

Çağdaş dünyanın en etkili iletişim ve bilgi edinme aracı olan interneti kullanarak siyeri daha iyi anlama ve anlatma yönündeki amaçlarımızın ürünü olan Online Siyer Platformu, Hz. Peygamber’in hayatı ve kişiliği ile yaşadığı dönem, coğrafya, toplum gibi konular hakkında sağlıklı bilgi elde edilmesi amacıyla alanın uzmanları tarafından yönetilen interaktif bir bilgi paylaşım programıdır. 

Platformu takip edenler, sadece Hz. Peygamber hakkında bilgi sahibi olmayacak, aynı zamanda İslam’ın nüzul döneminde gerçekleştirilen dinî, sosyal, siyasi  ve kültürel dönüşümü anlama ve çözümleme hususunda önemli bir birikim kazanacaktır.

05 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak olan OSP ikinci oturumuna, önceki oturuma katılım fırsatı bulamamış olanlar da başvuru yapabileceklerdir. 

Adaylar arasında siyer birikimine göre bir sıralama ve eleme yapılacak olup, OSP editörlerimiz doldurulan formlardaki bilgileri dikkate alarak sadece sınırlı sayıda başvuruyu kabul edecektir. Başvurusu sıralama dışı kalan adaylar ise, bir sonraki dönemde birinci oturumdan başlama imkânına sahip olacaktır.

Daha interaktif hale getirilmiş olan Online Siyer Platformu yeni ara yüzüyle 05 Mayıs'tan itibaren katılımcıların hizmetine sunulacaktır.

Online Siyer Platformu hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Online Siyer Platformu başvuru formu için lütfen tıklayınız.

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.