Sonpeygamber.info
Güncel
 

Semerkand Çocuk'tan 4 Yeni Siyer Kitabı

Semerkand Çocuk Yayınları'nın hazırladığı ve çocuklara Peygamber Efendimiz'i anlatan 4 yeni siyer kitabı küçük okuyucuları ile buluştu:

 

BENİM GÜZEL PEYGAMBERİM

Zekiye Gül’ün kaleme aldığı, Efendimiz’in merhametli, doğru sözlü, güvenilir ve sevgi dolu yönlerine dikkat çeken kitap, çocukların Peygamber Efendimiz’i yakından tanımaları için hazırlanmış yeni bir siyer çalışması.  

 

 

PEYGAMBERLERİN İZİNDE

 

Mehmet Nalbant’ın hazırladığı ve on iki kitaptan oluşan “Peygamberlerin İzinde” serisinde Hz. Âdem, Hz. Nuh, Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz. Eyüp, Hz. Musa, Hz. Davud, Hz. Süleyman, Hz. Lokman ve Hz. İsa’nın güzel ahlakları ve hayat hikâyeleri şiirsel bir dille anlatılıyor.

 

AKİF AMENTÜYÜ ÖĞRENİYOR/PEYGAMBERLERE İMAN

Ahmet Efe’nin kaleme aldığı ve çocuklara imanın şartlarını hikâyelerle anlatan “Akif Amentüyü Öğreniyor” serisinin bu kitabında, Peygamberlere iman bahsi ve Hz. Peygamberimiz, çocuklara Akif ve dedesinin hikâyeleriyle anlatılmış.

 

 

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN ÇOCUKLUĞU

Hüseyin Okur’un hazırladığı bu kitapta Peygamber Efendimiz’in çocukluğuna dair küçük hikâyeler ve gençlik yıllarından bazı kesitler, çocukların anlayabileceği bir dille anlatılmış.

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.