Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Benim Peygamberim Serisi

27 Ağustos 2012 Pazartesi Sonpeygamber.info / Kitaplık


Zehra Aras’ın kaleme aldığı “Benim Peygamberim” serisi, 5 yaş ve üzerindeki çocuklara Hz. Muhammed (sav)’in hayatını, davranışlarını ve O’ndan geriye kalan mukaddes emanetleri anlatıyor. Serinin üç kitabı; Peygamberim’in Hayatı, Peygamberim’in Davranışları ve Peygamberim’in Eşyaları.

Zaras Çocuk Kitapları bünyesinde yayınlanan seri, çocukların ilgisini çekecek renkli resimlerle süslenmiş. Akademik ve pedagojik incelemelerden de geçen kitaplar, çocuklara Hz. Peygamber’i daha yakından tanıtmayı amaçlıyor.

Peygamberim’in Hayatı ‘ndan

Peygamberimiz 8 yaşında iken dedesi vefat etti. Peygamberimizin çok zengin amcaları vardı. Dedesi Peygamberimizi fakir olan amcası Ebu Talib’e emanet etti. Çünkü o en şefkatli ve merhametli olanıydı. Amcası ve yengesi Peygamberimizi kendi çocuklarından ayırmıyorlardı. Hatta Peygamberimiz’e daha fazla ilgi gösteriyorlardı. Amcasının ailesi kalabalıktı. Yengesi kendi çocuklarından önce Efendimiz’in saçlarını tarar ve karnını doyururdu. Peygamberimiz orada kaldığı süre içerisinde amcasının çocukları ile oynardı.

Ahmet ile Elif Kur’ân Okumayı Öğreniyor

Zaras Çocuk Kitapları’nın bir diğer yayını da çocuklara Kur’ân okumayı öğretmeye yönelik. 5-6 yaşındaki çocuklar için hazırlanan Ahmet ile Elif Kur’ân Okumayı Öğreniyor harfler ve harekelerin kolay öğrenilmesini sağlamak amacıyla obje ve şekiller gibi görsel malzemelerden de yararlanıyor.