Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Bir 'İlk' Kitap: Muhammedü'l Emin

4 Aralık 2009 Cuma Sonpeygamber.info / Güncel


Sitemizdeki siyer bölümünün de yazarı olan Doç. Dr. Casim Avcı'nın yeni çıkan kitabı Muhammedü'l Emin, Peygamber Efendimiz'in çocukluğunu, gençliğini, Hz. Hatice ile evliliğini ve vahye hazırlanışını ele alıyor; bu dönem içindeki önemli olayları tüm detaylarıyla aktarıyor.

Kitapta, Mekke tarihi, Mekke ve Kâbe ile ilgili görevler, sosyo-ekonomik hayat ve putlar, Fil vakası, Peygamber Efendimiz'in soyu ve ailesi, Kutlu Doğum, sütannesi Halime'ye verilişi, annesi ve dedesinin vefatları, amcası ile yaptığı Suriye seyahati ve rahip Bahira hadisesi, Efendimiz'in Ficâr Savaşı'na katılması, Hilfu'l-Fudûl cemiyetinde bulunması, Hz. Hatice ile evlenmesi ve Kâbe hakemliği gibi önemli olaylar, bilimsel tarihçilik esaslarına sadık kalınarak, son derece sade ve anlaşılır dille anlatılıyor.

Kitap, İslam bilim otoritelerinden tavsiyeler de aldı Prof. Dr. Hayrettin Karaman, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, Hamdullah Öztürk, Prof. Dr. Ümit Meriç, Prof. Dr. Mustafa Fayda ve Tuğrul İnançer, kitabın arka kapağında görüşlerini ve tavsiyelerini dile getiriyorlar.

Kitabın Künyesi:

Adı: Muhammedü'l-Emin: Hz. Muhammed'in Peygamberlik Öncesi Hayatı

Yazar: Doç. Dr. Casim Avcı

Yayınevi: Hayy Kitap

Türü: Belgesel Biyografi

Sayfa: 160