Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Çocuklar İçin Videolu Namaz Eğitimi

4 Mayıs 2023 Perşembe Sonpeygamber.info / Güncel


On beş yılı aşkın bir süreden beri Meridyen Derneği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Sonpeygamber.info Çocuk web sitesi, çocuk ziyaretçileri için “Namaz Nasıl Kılınır?” temalı bir video serisi hazırladı.

Çocuklara namazın nasıl kılınacağını öğretmek için hazırlanan bu video serisine ilk olarak kız çocukları için vakit namazlarının kılınışını anlatan videolar eklendi. İlerleyen günlerde bu seriye erkek çocukları için namazın nasıl kılınacağını anlatan yeni videolar da eklenecek.

Çocuklara namazı sevdirmek ve doğru bir şekilde namaz kılmayı öğretmek amacıyla hazırlanan içeriklerde namazın farz, sünnet ve vacipleri, ayrı ayrı her vakit namazının şekil ve şartları, namaz esnasında okunacak sureler ve dualar detaylı şekilde yer anlatılıyor.

Sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı ve vitr namazlarının farz ve sünnetlerinin kılınışının örnek surelerle anlatıldığı videolara (ve çocuklar için hazırlanan diğer zengin içeriklere) Sonpeygamber.info Çocuk’un web sitesi ile Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.