Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Dijitalde İlim: İslam Düşüncesi Programı1959 yılında kurulan ve “kamu yararına faaliyet gösteren dernek” statüsüne sahip TİDEF (Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu), 2019 yılında Prof. Dr. Ahmet Koç’un editörlüğünde “İslam Düşüncesi Kılavuzu” adlı bir kitap yayımladı. Bu kitapta, farklı branşlardaki pek çok akademisyen İslam’ın inanç, düşünce, ahlak ve davranış boyutlarıyla ilgili temel bakış açılarını açıklamak maksadıyla makaleler hazırladı. Ancak TİDEF bununla yetinmedi ve bu önemli çalışmasını pandemi sonrası etkinliği giderek artan dijital ortama taşıyarak bir online eğitim programına dönüştürdü.

İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı ile Fatih Sahn-ı Seman Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin de destek verdiği programda dersler Youtube üzerinden canlı yayınlandıktan sonra TİDEF’in kanalında paylaşılıyor. Programda ders veren hocalar arasında Prof. Gürbüz Deniz, Prof. İbrahim Hilmi Karslı, Prof. Adem Apak, Prof. Adnan Demircan, Prof. Ahmet Koç, Prof. Zafer Erginli, Prof. İlhan Kutluer, Prof. Mehmet Görmez, Prof. Yavuz Köktaş, Prof. İsmail Yiğit, Prof. Mustafa Ağırman, Dr. Mehmet Efendioğlu, Prof. Kemal Yıldız, Doç. Dr. Mehmet Ümit, Prof. Sinan Öge, Prof. Mehmet Ali Büyükkara ve Prof. İsmail Safa Üstün bulunuyor.

İslam Düşüncesi Kılavuzu eğitim programının içeriğine ve canlı yayınlanan derslerin tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

  • islam, eğitim, dijital, tidef, kılavuz
 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.