Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hikâyelerle 365 Gün Siyer Saati

15 Mart 2016 Salı Sonpeygamber.info / Kitaplık


Ali ve Nihat Karaçam’ın Nesil Yayınları etiketiyle hazırladıkları Hikâyelerle 365 Gün Siyer Saati kitabı Mart 2016 itibariyle raflardaki yerini aldı. Sevgi İçigen tarafından resimlenen kitap on yaş üstü çocuklar için tasarlandı. Hz. Peygamber’in hayatından kesitleri hikâyeleştirerek anlatan kitapla çocuklara Hz. Peygamber’in ahlakı ve yaşamını günbegün aşılamak hedefleniyor. Basın bülteninde anne babalara “önerimiz bu kitabı her gün on dakika çocuğunuzla birlikte okumanız” denilerek çocuklarıyla birlikte etkileşim halinde siyer okumaları yapmaları önerilmektedir.

Kitabın basın bülteninde çocuklara şöyle sesleniliyor:

“Peygamberimiz Hazreti Muhammed (aleyhissalâtü vesselam) çocukları çok severdi. Öyle ki onların ağlamasına dahi dayanamaz, namaz kılıyorsa kıldığı namazı uzatmazdı. Başta torunları Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin olmak üzere çocuklara şakalar yapar, yanaklarına öpücükler kondururdu. O (aleyhissalâtü vesselam) çocukların anne-babalar tarafından iyi bir insan olarak yetiştirilmelerini isterdi.

Sevgili Peygamberimiz’i tanıdıkça, günlük hayatınızda daha az hata yapacaksınız. Hatalarınız azaldıkça da sevilen insanlar olacaksınız. Kim sevilmek istemez ki? O zaman Peygamberimiz’in hayatını iyice öğrenip, bunu sağlayabilirsiniz.”

 

Künye

Kitabın Adı: Hikâyelerle 365 Gün Siyer Saati (10 Yaş ve Üzeri)

Yazarları: Ali Karaçam- Nihat Karaçam

Yayınevi: Nesil Çocuk Yayınları

Yayım Tarihi: Mart 2016

Sayfa Sayısı: 384