Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

İslam’a Yönelik Saldırılara Dair

27 Ocak 2023 Cuma Sonpeygamber.info / Güncel


Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik çirkin saldırıların peş peşe gerçekleştiği günlerden geçiyoruz. Batı dünyasında zaman zaman meydana gelen ve ne yazık ki ilgili ülke hükümetlerinin önlemek adına herhangi bir çaba sarf etmediği, gerçekleştikten sonra da tekrarının yaşanmaması için hiçbir gayret göstermediği bu saldırı ve provokasyonları Meridyen Derneği ailesi olarak şiddetle kınıyoruz.

Geçmişte yaşananlar bizlere şunu çok açık biçimde gösterdi: İslam’a ve Müslümanlara yönelik nefret suçları, “çirkinlik” diyebileceğimiz bireysel davranışlarla sınırlı kalmamakta, çoğu zaman bir terör saldırısına dönüşebilmekte, onlarca masum insanın hayatına mal olabilmektedir. Acı tecrübeler neticesinde biliyoruz ki özü nefrete dayanan her eylem insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmektedir.

Ancak yine biliyoruz ki kimi zamanlar en şedit mertebelere ulaşan İslam düşmanlığı çölünde iman tohumları filizlenebiliyor. Asrı Saadet’te sayısız örneğine rastlanan bu mucizenin bugün de devam ettiğine şahidiz. Rasûlullah Efendimiz’e (sav) olan kininden gözü dönmüş, O’nun mübarek varlığına kast etmiş, imanın en küçük kırıntısına nail olamayacağı zannedilen birçok insan zaman içerisinde İslamiyet’le şereflendi ve tüm ömrünü yüce dinimize adadı. Bombalamak için gittiği camide gördüğü zarif muamele sonucunda Müslüman olan eski ABD askeri, aşağılayıcı bir reddiye yazmak için okuduğu hadis-i şeriflerin etkisiyle kalbi imanla dolan İslam düşmanı Hollandalı siyasetçi gibi yakın tarihli örnekler, ne kadar koyu olursa olsun küfrün karanlığının iman nurunu söndüremeyeceğinin nişanesidir.

Her Müslüman gibi bizler de şu apaçık gerçeğe inanıyoruz: Yüce Allah her şeyi hakkıyla gören, işiten ve bilendir. O’nun dilemesiyle kalpler mühürlendiği gibi yine O’nun dilemesiyle gözlerdeki perde kaldırılır. Rabbimizden niyazımız odur ki bu çirkin saldırılar da faillerinin niyet ettiği nefret ve çatışma ortamına değil, daha çok insanın İslam’la, Peygamber Efendimiz’le tanışmasına ve İslam’ın nuruyla nurlanmasına vesile olur.