Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Meridyen Kitaplığı'ndan İki Başucu Eseri

8 Nisan 2010 Perşembe Sonpeygamber.info / Kitaplık


Kuruluşundan bu yana interaktif dünyada Hz. Muhammed (sav)'i en doğru ve güvenilir bilgiler ışığında tüm dünyaya tanıtmak amacıyla yayın hayatını sürdüren http://www.sonpeygamber.info/ web portalı, internet sahasının dışında "Siyer Atölyesi" ve "Hadis-Siret Ödülleri" gibi organizasyonlar ve çeşitli matbu yayınlarla da faaliyet alanlarını genişletmeye devam ediyor.

Siyer sahasında yapılan çalışmaların seyrini ve alana dair temel sorunları tartışmak, değerlendirmek ve teklifler sunmak amacıyla her sene farklı tema ve kadrolarla organize edilmesi planlanan ve ilki geçtiğimiz yıl 11 Nisan Cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilen "Cumhuriyet Devri Akademik Siyer Literatürü" temalı Sonpeygamber.info Siyer Atölyesi 2009'da sunulan tebliğ ve müzakereler kitaplaştırılarak raflardaki yerlerini aldı.

 

Siyer Atölyesi 2009 tebliğler kitabının yanı sıra atölye çalışmasına kaynaklık etmesi amacıyla hazırlanan Cumhuriyet Devri Akademik Siyer Çalışmaları Katalogu da basılarak Meridyen Kitaplığı kapsamında ilgililerin istifadesine sunuldu.

Cemal Toksoy tarafından hazırlanan ve Tuba Nur Saraçoğlu'nun akademik katkılarıyla yayıma hazırlanan Cumhuriyet Devri Akademik Siyer Çalışmaları Katalogu 1923-2008 yılları arasında ülkemizde siyer çalışmaları alanında Türkçe olarak kaleme alınan kitap, tez, makale, sempozyum tebliği ve ansiklopedi maddelerinin detaylı künyelerinden oluşan bir kaynak eser niteliği taşıyor. Kitabın sonunda yer alan detaylı indeks bölümü de araştırmacılara kolaylık sağlayacak bir rehber niteliğinde.  

Kitapların temini konusunda info@sonpeygamber.info adresinden veya Meridyen Derneği'nin 0216 310 30 39 - 0533 315 28 86 numaralı telefonlarından bilgi alabilirsiniz.

 

İLGİLİ BAĞLANTILAR

SİYER ATÖLYESİ 2010 TEBLİĞLER KİTABI YAYIMLANDI

SİYER ATÖLYESİ 2009 SONUÇ RAPORU

SİYER ATÖLYESİ 2010 SONUÇ RAPORU