Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

YEKDER’in Ramazan Konuşmaları Kitaplaştı

30 Ocak 2023 Pazartesi Sonpeygamber.info / Güncel


İlim Kültür Eğitim Vakfı (İLKE) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), her yıl Ramazan ayında belirli bir tema çerçevesinde alanında uzman isimlerin konuk edildiği “Ramazan Konuşmaları” başlıklı bir dijital platform programı düzenliyor. İlk kez 2021 yılı Ramazan ayında yayınlanan programın o yılki teması “Namaz” olarak belirlenmiş, sonrasında bu konuşmalar metne aktarılarak “Ramazan Konuşmaları Kitaplığı” serisinin ilk kitabı “Ramazan Konuşmaları - Namaz” başlığıyla yayımlanmıştı.

Ramazan Konuşmaları’nın ikincisi ise “Hz. Peygamber (sav)” temasıyla 2022 yılında gerçekleşti. Bu çerçevede eğitim, kültür-sanat, iktisat ve gündelik hayattan insani ilişkilere kadar hayatın hemen her alanına ilişkin konularda Hz. Peygamber’i (sav) merkeze alan konuşmalar akademi, sanat ve edebiyat dünyasından isimlerin katılımıyla Ramazan ayı boyunca YEKDER’in Youtube kanalında yayınlandı. 2022 yılı programına ait bu konuşmalar geçtiğimiz günlerde bir araya getirilerek “Ramazan Konuşmaları - Hz. Peygamber (sav)”  başlığıyla YEKDER tarafından e-kitap olarak yayımlandı.

Abdülkadir Macit, Adnan Demircan, Ahmet Murat Özel, Ahmet Temel, Ayhan Öz, Bekir Çetintaş, Emine Keskiner, Fatma Baynal, Fatma Ekinci, Hayrunnisa İstekli, Henim Demirhan, İbrahim Özdemir, Kerim Buladı, Mehmet Kemiksiz, Murat Pay, Ömer Türker ve Rahile Kızılkaya Yılmaz’ın konuşmalarının yer aldığı kitaba buradaki linkten ücretsiz olarak erişilebiliyor.