Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Yuvarlak Masa Toplantı Özetinin Yer Aldığı Kitapçığı Buradan İndirebilirsiniz"Hz. Peygamber'i nasıl anlatmalı?” sorusu tarihsel süreç içerisinde kazandığı farklı bağlamlar bir yana, günümüzde "Hz. Peygamber'i Batı'ya nasıl anlatmalı?" şekline dönüşerek yeniden hayatiyet kazanmıştır. Bu sorunun cevaplandırılması adına çağdaş dünyanın şartları göz önünde bulundurularak yapılmış kapsayıcı çalışmalardan söz etmek ne yazık ki pek mümkün gözükmemektedir. 

11 Eylül ve Karikatür Krizi hadiselerinin ardından Batı’da net biçimde gün yüzüne çıkan İslam karşıtı algı ve kampanyalar dikkate alındığı takdirde bu konuya yönelik bir girişim ihtiyacının aciliyeti de daha iyi anlaşılacaktır. 

Kurulduğu günden bu yana uluslararası bir perspektifle hareket etmeye özen gösteren Sonpeygamber.info Web Portalı, söz konusu sorunsala evrensel nitelikte çözüm önerileri sunma adına düzenlediği yuvarlak masa toplantısı ile yurtiçi ve yurtdışından konunun ilgilisi isimleri bir araya getirdi.  Prof. Dr. Tahsin Görgün’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının ana konuşmacısı ise Vatikan Türk Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy’du. Toplantıya ayrıca Washington Üniversitesi'nden Dr. Jonathan Brown ve Türkiye'de Yesrib'de Bahar isimli kitabıyla tanınan Ahmad Vincenzo ve ülkemizden çok sayıda akademisyen katıldı. 

10 Nisan 2010 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda tartışılan konular ve önerilen tekliflerin bir özeti ise Meridyen Derneği tarafından hazırlanan bir kitapçıkta yayınlandı. Siz de aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bu kitapçığı pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kitapçığı indirmek için lütfen tıklayın.

Not: Dosyayı açabilmeniz için bilgisayarınızda Winrar programının yüklü olması gerekmektedir. Değilse buradan indirebilirsiniz.