Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Hadis Veritabanı Açılıyor!

15 Mart 2022 Salı Sonpeygamber.info / Güncel

Meridyen Derneği Hadis ve Siyer Araştırmaları Merkezi tarafından yürütülen, yıllara yayılan yoğun ve titiz emeklerin mahsulü Hadis Veritabanı Projesi açılıyor.
 
Hadis alanında çalışan araştırmacı ve akademisyenlerin  yanısıra alana ilgi duyan  tüm internet kullanıcılarının istifade etmesi amacıyla yürütülen proje, alanın en büyük eksiklerinden biri olarak görülen “güvenilir ve donanımlı dijital kaynak” ihtiyacını gidermeyi amaçlıyor.
 
Her biri alanında uzman onlarca ismin altı yıl süren emekleri sonucunda ortaya çıkan projenin tanıtımı, 25 Mart 2022 Cuma günü saat 19:30’da düzenlenecek organizasyonla gerçekleştirilecek.
 
Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi Boğaziçi Salonu’nda düzenlenecek tanıtımda, Kur’an tilaveti, açılış konuşmaları ve Hadis Veritabanı tanıtım filminin gösteriminin ardından, projenin yürütücüleri Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Prof. Dr. Bekir Kuzudişli, sistemin amacını, kapsamını ve işleyişini anlatacaklar.
 
Hadis araştırmaları alanında büyük bir boşluğu doldurması beklenen projenin tanıtım organizasyonu, alanın tüm ilgililerinin katılımına açıktır.