Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Muhammed Emin Saraç'tan Anlamlı Mesaj 

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü bu yıl Sonpeygamber.info okurlarının büyük bir çoğunluğunun oyları sonucu, yarım asrı aşkın bir süredir hadis alanındaki çalışmalarıyla ülkemizde eşsiz bir hizmetin öncülüğünü üstlenmiş olan Muhammed Emin Saraç’a layık görüldü.

Klasik ilim geleneğimizin de günümüzdeki mümtaz bir temsilciliğini üstlenen Muhammed Emin Saraç’a ödülü geçtiğimiz 9 Nisan Cumartesi günü düzenlediğimiz 2011 Hadis ve Siret Ödülleri Töreni’nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından takdim edilecekti.

Ancak Muhammed Emin Saraç rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı ödül törenine, oğlu Fatih Saraç aracılığıyla anlamlı bir mesaj iletti. Salonda duygulu anlar yaşanmasına vesile olan mesaj şu şekildeydi…

 


 

Bismillahirrahmanirrahim.

Nezaket ve iffet timsali kızlarım, istikbalin muhterem şahsiyetleri evlatlarım…

Kalplerinizdeki iman cevherlerinin icabı eslafımızın nurlu yollarını sevmeniz ve o yolları takip etmek isteyenleri de sevmeniz bizi bu cemiyete davet etmenize sebep olmuştur, teşekkürler ederim.

Rasûlullah Efendimiz’in “Kişi ahirette sevdiği kimselerle haşrolacaktır” müjdesine mazhar olmanızı Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim. Naçiz şahsım için tensib ettiğiniz bu hatıra-i meveddet, bu ödül benim için pek kıymetli manalar ifade ediyor.

Bu vesile ile manevi ve baki bir hediye üzerinde de ahitleşelim. Her gün birbirimize sabah namazından sonra dua etmeyi unutmayalım. Bizlerin bu şekilde birbirimiz için yaptığımız gıyabi dualarımız inşallah hem müstecap hem de ebedî saadetimize sermaye olur. Cenab-ı Hak cümlemizi tarik-i müstakimde sabit, hüsn-ü hatimeye nail ve şefaat-i peygamberî ile firdevs cennetinde cem eylesin.

Selam ve muhabbetlerimi takdim ederim.

Muhammed Emin Saraç

 

 


İlgili Bağlantılar