Sonpeygamber.info
Peygamber'in İzinde Gündelik Hayat
 

İçimizdeki Beyinsizler

Peygamberimiz, Bedir Zaferinden sonra müşriklerin ölülerine nasıl davrandı? Kur'ân putlara sövmek konusunda ne der? Bir tartışma sırasında Bilal-i Habeşi (ra)'ye derisinin rengi (yani ırkı) ile hakaret eden Ebû Zer (ra) nasıl azarlanmıştır? Kendilerine sığınan Mekkeliler için “Medine'ye dönünce güçlü olan zelil olanı oradan çıkaracak” diyenler kimlerdi? Kur'ân onları nasıl niteler?

Bunların hiçbirini insanımıza anlatamadık mı ki sanal dünyada din adına yazıp çizenlerin profilleri bile yüzümüzü kızartmaya başladı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardan, altına yapılan yorumlardan, kullanılan dilden beriyiz Ya Rab!

İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helâk eder misin?

İnsanları ırklarına göre değerlendirenlerden, bir insanı tanımadan yargılayanlardan, düşmanı bile olsa ölülere saygı göstermeyenlerden beriyiz Ya Rab!

İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin?

Ülkelerine ihanet edenlerden, insanlara tuzaklar kurarak fitne çıkaranlardan, onlara alet olanlardan, kalplerini bütün Müslümanları içine alamayacak şekilde daraltıp dillerini çirkinleştirenlerden beriyiz Ya Rab!

İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin?

Bizi kendi küçük dertlerinden başkasını göremeyecek kadar miyop kılma!

Vatan yangın yerine döndüğünde bütün derdi bir tutam ot daha fazla koparmak olacak kadar bencil olmamıza izin verme!

Zalime ve haine sesini çıkaramayacak kadar korkak, senin düşmanlarının oyununa gelecek kadar basiretsiz bırakma!

Evs ve Hazrec'in kalplerini nasıl telif edip onları Ensar'a dönüştürdüysen bizim de kalplerimizi birleştir, ahlakımızı Ensar'a dönüştür ki birbirimizle uğraşmak yerine hep birlikte geleceğimizi inşa etmeye bakalım.

 

Yorumlar

 
Havva Mehveş Kanbur
Havva Mehveş Kanbur16.09.2015

Halimize tercüman oldunuz yine...Hocam Allah razı olsun! Bundan daha büyük bir dua bilmiyorum....Rızanın olduğu yerde neye gerek vardır ki...

16.09.2015