Akademik
Hadis ve Siret Ödülleri
 

Hadis ve Siret Araştırmaları Ödülleri Sahiplerini Buldu

Meridyen Destek Derneği'nin dünyada ve Türkiye'de Hadis ve Sîret konularında yapılan ilmî ve akademik çalışmaların gelişimine katkıda bulunmak, ilgili araştırmaların teşviki ve bu alanlarda uzmanlaşacak araştırmacıların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlediği Hadis ve Sîret Araştırmaları Ödülleri sahiplerini buldu.

Her yıl Hadis ve Sîret alanlarında yüksek lisans ve doktora tezlerine ulusal/uluslararası nitelikte ödül verecek olan Meridyen Destek Derneği, bu yıl mükafata layık görülen çalışmaların belirlenmesi amacıyla 23.03.2008 tarihinde jüri üyelerini bir araya getirdi.

Jüri üyeleri Prof. Dr. İ. Lütfü Çakan, Prof. Dr. Mustafa Fayda, Prof. Dr. Mehmet Görmez, Prof. Dr. İsmail Kara, Prof. Dr. Tahsin Görgün ve Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu, başvuruları değerlendirdi. Yapılan müzakereler sonucunda ittifakla:

Yüksek Lisans dalında "Maktû Hadis ve Delil Değeri" başlıklı teziyle Mustafa Macit Karagözoğlu, Doktora dalında "Hicrî II. Asırda Farklı Şehirlerde Amel Telakkîsi Oluşumunda Sünnet ve Hadisin Yeri" başlıklı teziyle Halit Özkan ödüle layık görüldü.

Hadis ve Sirete Hizmet Onur Ödülü ise Prof. Dr. Yaşar Kandemir'e verildi.

Ödüller Meridyen Destek Derneği tarafından 08.04.2008 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda organize edilen Kutlu Doğum programında sahiplerine verildi.

 

Yorumlar

 
Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapmak için tıklayın.