Dosyalar
Hz. Peygamber ve Çocuk
 

Meridyen Derneği'nden Son Olaylar Hakkında AçıklamaSonpeygamber.info Projesinin yürütücüsü Meridyen Derneği, ülkemizde yaşanan son olaylara dair "Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz" başlıklı bir bildiri yayınladı.

Bu bildiriyi okurlarımızın dikkatine sunuyoruz.

 

GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Sevgili Vatandaşlar,

Kıymetli üye ve gönüllülerimiz;

15 Temmuz 2016 Cuma akşamından bu yana ülke çapında tarihte eşine az rastlanır bir onur ve haysiyet mücadelesi yürütülmektedir. Meridyen Derneği olarak evvelâ gerek öncesindeki gerek hâlihazırdaki boyutlarıyla bu sürecin yaşanmasına sebebiyet veren bütün sorumluları/organizatörleri tel’in ediyor; tüm yurtta ortak geleceğimiz uğruna şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Her kesimden sağduyulu sivillerin ahlakî  kaygılarla bir araya gelip kararlı duruş sergilemesi sonucu akamete uğratılan bu darbe girişimi, sadece bugünümüze değil, geleceğimize yönelik olarak tasarlanıp hayata geçirilmeye çalışılmış bir terör projesidir. Söz konusu menfur saldırılar ile mensubu olduğumuz medeniyetin ve insanlığın tüm değerlerinin hedef alınmış olduğu darbecilerin eylemleri ile açıklık kazanmıştır.

Gençlerimiz Bir Daha Zehirlenmesin

Dinî ve ahlakî değerleri istismar ederek toplumsal huzur ve güven ortamını yaralayan, büyük yıkımlara ve katliamlara sebep olacak derecede sapkın nitelikteki öğretileriyle gençleri zehirleyen bahse konu odaklara karşı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak üzerimize düşen en önemli vazife; bizi bir araya getiren erdemlere ve yarınımız olan gençlere sahip çıkmak olacaktır.

Darbe girişimiyle gasp edilmeye kalkışılan geleceğimizin en güzel şekilde inşa edilmesi için bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da toplumun ihtiyaçları doğrultusunda gerekli sorumlulukları yerine getirmeye gayret edeceğimizi kamuoyuna bildiririz.

 

Meridyen Derneği